» ANA SAYFA » Blog » 14 Mayıs 2016 Teorik Ehliyet Sınavı'nda Başarılar Dileriz

14 Mayıs 2016 Teorik Ehliyet Sınavı'nda Başarılar Dileriz

14 Mayıs 2016 Teorik Ehliyet Sınavı'nda Başarılar Dileriz

2016 2.Dönem Ehliyet Sınavına yaklaşırken adayların dikkat etmesi gereken bazı hususlara değinmek istedik.

SINAVA GİRİŞ YERLERİ

Adaylar kayıtlı oldukları kurs müdürlüklerinden sınava girecek oldukları yerleri öğrenebilirler.
Kurs müdürlüklerince adaylara sınav giriş yeri bildirim belgeleri düzenlenecek ve adaylara sınavdan 1 hafta önce dağıtılacaktır.

ADAYLAR SINAVA GİRERKEN YANLARINDA NELER BULUNDURACAKLARDIR?

1. Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi ile birlikte nüfus cüzdanı, pasaport veya önceki sertifika türlerinden sürücü belgesi.
2. Kurşun kalem
3. Kalem tıraş
4. Silgi

ADAYLARIN SINAVDA DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

Cep Telefonu ile sınava girmek kesinlikle yasaktır.
Sınav sırasında sözlük, hesap makinesi, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat veya çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo ve bilgisayar özelliği bulunan elektronik iletişim araçlarını yanınızda bulundurmanız hâlinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.

Başvuru şartlarını taşımadığınız hâlde sınava girmeniz, kopya çekmeniz, cevap kâğıdınızdaki fotoğraf ve bilgiler ile geçerli kimlik belgenizdeki (nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgenizdeki) bilgilerde uyuşmazlık olması, başka adayın sınav evrakını kullanmanız, geçerli kimlik belgenizi ve sınav giriş belgenizi ibraz edemediğiniz durumlarda sınavınız geçersiz sayılacaktır.

Elektronik iletişim araçlarıyla kopya çekmeniz, yerinize başka birinin sınava girdiğinin belirlenmesi veya organize olarak kopya çekme eylemine karıştığınızın tespit edilmesi durumunda bir yıl süreyle sınava alınmayacaksınız.

Sınavın değerlendirilmesi aşamasında, kopya tespiti veya başka adayın sınav evrakını kullanmanız durumunda sınavınız geçersiz sayılacaktır.

Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz..

2016-05-11

BİZİ TAKİP EDİN